Резиме на размена на LBank

Седиште Хонг Конг, Кина
Пронајден во 2015 година
Мајчин токен Никој
Наведена криптовалута 120+
Трговски парови 180+
Поддржани валути на Fiat американски долари и кинески јуани
Поддржани земји 200
Минимален депозит N/A
Надоместоци за депозити Бесплатно
Надоместоци за трансакции 0,1%
Надоместоци за повлекување Варира во различни криптовалути
Апликација Да
Поддршка за корисници Пошта, ЧПП, Упатство за употреба, Центар за помош, Поднесете барање за поддршка

И покрај ограничувањата, LBank расте во популарност со својата мобилна апликација и минималните трошоци за тргување. Нејзините образовни ресурси и способности за удирање се повеќе причини зошто е глобално привлечен. Клиентите треба да поминат низ прегледите на размена на LBank пред да се качат на бендот. Затоа, тука е детален преглед на размена на LBank, објаснувајќи ги нејзините услуги, безбедност, такси и многу повеќе.

Што е LBank Exchange?

LBank е берза за криптовалути со седиште во Хонг Конг, основана во 2015 година. Superchains Network Technology Co. Ltd. поседува и управува со платформата. Нуди парови за крипто тргување за 97 токени, што го прави популарна алтернатива. Поради тоа што неговото седиште се наоѓа во Кина, се натпреварува со имиња како KuCoin, Binance и Bit-Z. Покрај тоа, нејзината локација ја ограничува размената да прифаќа корисници од некои региони. Сепак, сè уште е достапен во 200 земји, собирајќи 4,8 милиони корисници. Решенијата како брзо креирање сметка, мобилна апликација и образовни ресурси го прават идеален за почетници.

Дополнително, нуди напредни алатки за тргување како индикатори за тргување и API за искусни клиенти. Понатаму, им овозможува на корисниците да применуваат двофакторна автентикација при најавување, а истовремено обезбедуваат ладни и топли паричници за складирање за безбедност на фондот. Платформата ја заслужува својата пофалба поради нејзините минимални такси за тргување и трошоци за повлекување. Сепак, недостасува кога станува збор за компатибилност со фиат валута, тргување со маргина и начин на плаќање.

Сепак, преживувањето на пазарот на криптовалути 5+ години без поголемо нарушување на безбедноста ја покажува способноста на размената на LBank.

Преглед на LBank

Како работи LBank Exchange?

Додека LBank работи на високо конкурентен пазар, нејзиното работење не се разликува драстично. Како крипто берза, таа обезбедува веб-базирана платформа за тргување. Доаѓа со интуитивен интерфејс, нудејќи им едноставно искуство на корисниците.

Исто така, користи индикатори за техничка анализа за да им обезбеди на корисниците најдобри можности за тргување. Најзабележителни показатели што ги користи LBank се CCI, RSI, KDJ и MACD. Ги користи таквите решенија и ги подобрува своите перформанси. По креирањето на сметка на платформата, корисниците треба само да депонираат средства. После тоа, тие можат да ги користат алатките за купување и продавање криптовалути.

Карактеристики на размена на LBank

Како и со повеќето прегледи за размена на LBank, еве брзо намалување на најзначајните карактеристики што нуди LBank размена на криптовалути:-

 • Бидејќи е платформа со седиште во Кина, таа е првенствено насочена кон азискиот пазар. Обезбедува брзо креирање сметка за нови корисници и нуди едукативни ресурси за да им помогне да започнат. Неговата мобилна апликација им овозможува на корисниците да тргуваат од каде било во секое време.
 • Се грижи за почетниците со својот интуитивен интерфејс додека им помага на искусни клиенти со напредни индикатори и прозорци за тргување. Неговата широка поддршка за криптовалути и доволна ликвидност се причината зошто е исто така популарна на западниот пазар. Платформата интегрира функции како автентикација со два фактори, SSL заштита и паричници за складирање на ладно/топло. Таквите алатки му овозможуваат да одржува оптимална безбедност.
 • LBank капитализира врз основа на овие карактеристики и има минимални трошоци за тргување. Поради ова, таа е идеална платформа и за почетници и за ветерани.

Услуги понудени од LBank Exchange

Ниту еден преглед на размена на LBank не може да биде целосен без објаснување на неговите услуги, затоа овде подолу ги наведовме услугите на размената на LBank:-

Повеќе платформи за тргување

LBank исто така има компатибилност со повеќе уреди. Корисниците можат да му пристапат и на десктоп и на мобилни за квалитетни трговски услуги.

Напредни алатки

Платформата има напредни индикатори како CCI, RSI, KDJ и MACD. Покрај тоа, искусни корисници, исто така, можат да го искористат неговиот премиум прозорец за тргување за напредно трговско искуство.

Оптимална безбедност

Со SSL и 2FA кои ја поддржуваат нејзината веб-страница, LBank е безбедна платформа за секого. Освен тоа, користи ладни и топли паричници за складирање за да ги обезбеди средствата на корисниците.

Размена на криптовалути

Крипто тргувањето е главната причина зошто LBank расте во популарност. Тоа им овозможува на корисниците да купуваат и продаваат многу популарни дигитални валути по минимални цени.

Преглед на LBank

Образовни ресурси

Постојат образовни ресурси достапни на размена за почетници. Ги обезбедува потребните информации за да започнете што е можно побрзо и беспрекорно.

Паричници и нарачки

Опции како Spot, Quantitative, Finance и Futures паричник се исто така достапни за трговците ветерани. Покрај тоа, клиентите можат да користат Grid, Futures и Spot Orders.

АПИ за тргување

Клиентите исто така можат да пристапат до трговските API за можности за заработка во секое време.

Преглед на LBank Exchange: добрите и лошите страни

Многу трговци имаат тенденција да читаат критики за размена на LBank за да ги разберат неговите добрите и лошите страни. Значи, еве брз преглед на добрите и лошите страни што ќе ви помогне да одлучите:

Добрите Конс
Преглед на LBankЛесен за користење и разбирање Преглед на LBankНедостапен во многу земји
Преглед на LBankИдеален за азиски трговци Преглед на LBankБавна поддршка на клиентите
Преглед на LBankНиски трошоци за тргување и без такси за повлекување Преглед на LBankНе е изводливо за нациите што зборуваат англиски
Преглед на LBankДостапна е мобилна апликација Преглед на LBankНема cTrader или MetTrader
Преглед на LBankНапредни алатки за тргување Преглед на LBankОграничени начини на плаќање
Преглед на LBankБрзо креирање сметка Преглед на LBankНерегулиран
Преглед на LBankОбразовни ресурси
Преглед на LBank2FA и паричници за складирање на ладно-топло
Преглед на LBankПоддржува 97 крипто токени
Преглед на LBankДоволна ликвидност


Процес за регистрација на LBank Exchange

 • Дојдете до официјалната страница на LBank на кој било уред.
 • Прелистајте до горниот десен дел и изберете Регистрација.
 • Изберете помеѓу опциите за е-пошта и мобилен број.
 • Пополнете го reCaptcha.
 • Почекајте го кодот за потврда и испратете го.
 • Направете лозинка и потврдете ја.
 • Обезбедете кој било код за упатување, доколку е достапен.
 • Проверете го полето Договор за услуги.
 • Допрете на опцијата SignUp.
 • Ќе отвори ваков прозорец.
 • Сега, изберете дали да ја поврзете опцијата 2FA. Изберете Прескокни, ако не.
 • Ќе ги пренасочи клиентите на почетната страница со опцијата за сметка во горниот десен дел.

Преглед на LBank

Како да започнете тргување со берзата LBank?

LBank обезбедува непречен процес на тргување кој започнува со креирање сметка. Корисниците можат да го креираат и на веб-локацијата и на апликацијата со минимални информации. По креирањето на сметка, клиентите треба да изберат соодветен начин на депозит. Клиентите имаат можност за банкарски трансфер, е-паричници, MasterCard и дигитални средства. Процесот на депонирање е брз.

По депозитот, клиентите можат да тргуваат со над 95+ криптовалути. Процесот е едноставен бидејќи корисниците само треба да пристапат до неговата веб-страница. Постои опција за купување на почетната страница со повеќе опции за фиат валута. Откако ќе го внесат износот во соодветна валута, клиентите можат едноставно да ја допрат опцијата Купи сега. Сега, клиентите ја избираат опцијата за плаќање ако сметката не содржи никакви средства. Тој веднаш ќе ја иницира трансакцијата, а клиентите ќе добијат потврда откако ќе се изврши.

Надоместоци за размена на LBank

Повеќето размени за криптовалути наплаќаат три вида такси од корисниците:

 • Надоместоци за тргување
 • Надоместоци за депозити
 • Надоместоци за повлекување

Сепак, крипто берзата LBank, исто така, наплаќа надоместоци од производителот и преземачот поради неговите дополнителни функционалности. Сепак, неговите трошоци се меѓу најконкурентните опции на пазарот.

Надоместоци за тргување

LBank Exchange наплатува рамна провизија за тргување од 0,10% за секоја трговија, што е минимално во споредба со другите берзи. Исто така, просечните провизии за пазарот остануваат на 0,25%, што ја покажува достапноста на ЛБанк.

Надоместоци за депозити

Нема такси за депозит на платформата. Корисниците можат да избираат од криптовалути, е-Паричници, MasterCard и банкарски трансфери до депонирање средства.

Надоместоци за повлекување

Иако нема директни такси за повлекување на берзата LBank, таа носи трошоци наметнати од мрежите. На пример, има надомест од 0,1% за повлекување на Ethereum.

Надоместоци за производител и преземач

Постои рамна провизија од 0,10% и за извршување на лимит и за пазарен налог. Таксите добро се вклопуваат со просекот во индустријата. Сепак, проверете ја оваа врска за да ги знаете целосните детали за распоредот за надоместоци на LBank.

Прифатени начини на плаќање на LBank

Начините на плаќање не се добрите на LBank бидејќи поддржува само неколку опции. Сепак, тој обезбедува популарни алтернативи како MasterCard, регионални е-паричници, банкарски трансфер и криптовалути.

Валути на земјите поддржани од LBank

Додека крипто-компатибилноста е релативно посилна точка за LBank, ѝ недостига во однос на поддршката од земјата. Бидејќи е со седиште во Кина, може да има законски ограничувања на одредени локации.

Сепак, тој сè уште обезбедува квалитетни услуги во многу земји како што се:

 • Индија
 • САД
 • Австралија
 • Канада
 • Кина
 • Северна Кореа
 • Германија
 • Нов Зеланд
 • Египет
 • Португалија
 • Турција
 • Катар
 • Франција
 • Данска

„LBank Exchange US“ е популарно пребарување меѓу трговците, со оглед на огромната побарувачка на крипто низ целата земја.

LBank обезбедува 97 дигитални средства и криптовалути на клиентите, а најзначајните се:

 • Биткоин
 • Етереум
 • Биткоин злато
 • Лајткоин
 • НЕО
 • Биткоин Кеш
 • Qtum
 • Zcash
 • Ethereum Classic
 • Сиакоин
 • Bitshares
 • Биткоин-дијамант
 • VeChain

Платформа за тргување LBank

Крипто берзата LBank има платформа за тргување погодна за корисниците. Неговиот симплистички пристап се грижи за секој корисник без оглед на искуството на пазарот. Доаѓа со живи графикони и купување прозорци. Дополнително, тој интегрира напредни индикатори и алатки за анализа на пазарот. Сепак, недостигаат алатки за цртање и анализа на графикони. Клиентите не треба да поминат низ неколку чекори за да извршат трговија, што е секогаш добар знак. Севкупно, тој претставува ценети решенија кои се грижат за секоја трговска класа без мака.

Мобилна апликација LBank

Како и повеќето популарни размени, LBank обезбедува одговорна апликација. Корисниците можат да ја преземат апликацијата преку Google Play Store и Apple Store. Неговата достапност и за корисниците на Android и iOS го прави популарен избор меѓу трговците. Апликацијата работи добро, ги обезбедува потребните функционалности и доаѓа со кориснички интерфејс.

Преглед на LBank

Безбедност и приватност на LBank

Размената напредува во однос на безбедноста со технологии како SSL кои ја поддржуваат нејзината веб-страница. Ги интегрира системите за автентикација C1 и C2 заедно со механизмот за проверка со два фактори за корисниците. Покрај тоа, платформата користи ладни и топли паричници за складирање за да ги обезбеди корисничките средства и тоа ја прави LBank најбезбедната размена на криптовалути. Корисниците поставуваат прашања како „Дали размената на LBank е безбедна“ бидејќи сè уште е нерегулирана. Сепак, клиентите треба да забележат дека повеќето централи работат без регулаторни лиценци. Плус, LBank има 5+ години искуство на пазарот со искуство без прекршување.

Поддршка за корисници на LBank

Платформата нуди повеќе опции за поддршка на клиентите. Корисниците можат да стигнат до директорите за поддршка преку разговор во живо или платформи за социјални медиуми. Поддршката за е-пошта е исто така достапна за трговците кои се соочуваат со каков било проблем. Почетниците исто така можат да ги искористат образовните ресурси како што се блогови, објави за вести, водичи и ЧПП.

Преглед на LBank

Нашата пресуда: Дали вреди LBank Exchange?

Генерално, LBank обезбедува оптимални алатки и за почетници и за искусни трговци. Неговите образовни ресурси и напредните показатели се сведоштва за изјавата. Неговата извонредна безбедност ја надминува ограничената поддршка за начинот на плаќање на LBank. Платформата е прифатлива со минимални трошоци. Така, секој трговец може да пристапи до него за да купи/продаде 120+ криптовалути веднаш.

Најчесто поставувани прашања

Дали LBank Exchange е легална?

Да, LBank е легална размена со 5+ години искуство во индустријата.

Како ЛБанк заработува пари?

ЛБанк заработува пари преку надоместоците на производителот и преземачот. Покрај тоа, наплаќа такси за повлекување наметнати од мрежите.

Како да депонирам/повлекувам пари од LBank?

Корисниците можат да депонираат преку MasterCard, eWallets и криптовалути. За да се повлечат од LBank, корисниците можат да испраќаат криптовалути на кој било личен паричник.

Дали LBank е доверлив?

Да, LBank е сигурна платформа која им служи на глобалните корисници од 2015 година.

Thank you for rating.